Nauwkeurigheid
Wij meten onszelf. Elke maand.
Voorbeelddata — wordt bij lancering vervangen door actuele backtestresultaten.
- Mediane absolute afwijking
- [X]%
- Binnen 5% van de koopsom
- [X]%
- Binnen 10% van de koopsom
- [X]%
- Binnen 20% van de koopsom
- [X]%
- Getoetste transacties
- [X]
- Peildatum
- [X]
Methode
Hoe wij toetsen
1. Waarde vastleggen
Voor elke woning die te koop komt, leggen wij de modelwaarde vast op het moment vóór de verkoop. Zo kan de uitkomst niet worden beïnvloed door de koopsom.
2. Vergelijken met de koopsom
Zodra de verkoop in het Kadaster is geregistreerd, vergelijken wij de vastgelegde modelwaarde met de gerealiseerde koopsom.
3. Publiceren
Wij berekenen de afwijking per transactie en publiceren de mediane absolute afwijking en het aandeel binnen 5%, 10% en 20%, per provincie en woningtype.
Ontwikkeling
Mediane afwijking, laatste 12 maanden
Uitsplitsing
Per provincie en woningtype
60 rijen
| Noord-Holland | tussenwoning | 4,5% | 82,0% | 1.066 |
| Flevoland | tussenwoning | 4,7% | 78,3% | 1.777 |
| Friesland | 2-onder-1-kap | 4,7% | 77,3% | 2.066 |
| Flevoland | hoekwoning | 4,8% | 75,6% | 376 |
| Overijssel | vrijstaand | 4,8% | 81,4% | 276 |
| Utrecht | 2-onder-1-kap | 5,0% | 74,7% | 2.150 |
| Drenthe | 2-onder-1-kap | 5,1% | 78,3% | 921 |
| Overijssel | hoekwoning | 5,2% | 77,2% | 1.552 |
| Gelderland | tussenwoning | 5,4% | 75,7% | 155 |
| Limburg | tussenwoning | 5,6% | 72,6% | 2.007 |
| Noord-Holland | vrijstaand | 5,7% | 77,2% | 915 |
| Noord-Brabant | tussenwoning | 5,8% | 72,4% | 1.124 |
| Zuid-Holland | hoekwoning | 5,8% | 70,9% | 761 |
| Overijssel | 2-onder-1-kap | 5,9% | 72,7% | 699 |
| Noord-Brabant | hoekwoning | 6,0% | 71,7% | 891 |
| Groningen | tussenwoning | 6,1% | 69,9% | 258 |
| Friesland | tussenwoning | 6,2% | 73,4% | 1.416 |
| Groningen | vrijstaand | 6,2% | 69,6% | 514 |
| Drenthe | appartement | 6,3% | 70,8% | 626 |
| Zeeland | vrijstaand | 6,5% | 71,1% | 1.583 |
| Flevoland | appartement | 6,6% | 71,7% | 2.063 |
| Noord-Brabant | 2-onder-1-kap | 6,6% | 69,7% | 1.127 |
| Drenthe | hoekwoning | 6,8% | 71,3% | 1.891 |
| Drenthe | vrijstaand | 6,9% | 71,5% | 910 |
| Friesland | appartement | 6,9% | 68,0% | 298 |
| Zeeland | hoekwoning | 7,1% | 66,7% | 1.280 |
| Limburg | appartement | 7,2% | 70,5% | 1.950 |
| Zuid-Holland | appartement | 7,2% | 64,7% | 1.610 |
| Zuid-Holland | 2-onder-1-kap | 7,3% | 69,1% | 1.783 |
| Overijssel | tussenwoning | 7,4% | 65,3% | 145 |
| Gelderland | vrijstaand | 7,5% | 68,0% | 443 |
| Groningen | hoekwoning | 7,6% | 66,1% | 778 |
| Groningen | appartement | 7,8% | 64,3% | 775 |
| Noord-Brabant | vrijstaand | 7,8% | 63,3% | 531 |
| Drenthe | tussenwoning | 8,1% | 65,1% | 1.677 |
| Utrecht | vrijstaand | 8,1% | 60,9% | 535 |
| Noord-Brabant | appartement | 8,2% | 62,3% | 1.186 |
| Zuid-Holland | vrijstaand | 8,3% | 61,8% | 785 |
| Gelderland | 2-onder-1-kap | 8,4% | 61,2% | 1.428 |
| Utrecht | appartement | 8,4% | 63,1% | 953 |
| Limburg | hoekwoning | 8,5% | 62,8% | 2.325 |
| Noord-Holland | appartement | 8,7% | 63,8% | 539 |
| Zeeland | tussenwoning | 8,7% | 58,4% | 790 |
| Zuid-Holland | tussenwoning | 8,7% | 60,2% | 1.778 |
| Zeeland | 2-onder-1-kap | 8,8% | 59,9% | 330 |
| Utrecht | hoekwoning | 8,9% | 58,1% | 1.398 |
| Friesland | vrijstaand | 9,2% | 58,4% | 1.703 |
| Flevoland | vrijstaand | 9,4% | 60,1% | 1.508 |
| Gelderland | appartement | 9,6% | 59,3% | 2.141 |
| Limburg | vrijstaand | 9,6% | 55,6% | 1.264 |
| Flevoland | 2-onder-1-kap | 9,7% | 53,7% | 918 |
| Gelderland | hoekwoning | 9,7% | 57,8% | 739 |
| Zeeland | appartement | 9,7% | 57,3% | 753 |
| Utrecht | tussenwoning | 9,8% | 57,8% | 1.795 |
| Limburg | 2-onder-1-kap | 10,0% | 56,0% | 616 |
| Noord-Holland | hoekwoning | 10,0% | 57,5% | 285 |
| Noord-Holland | 2-onder-1-kap | 10,2% | 52,5% | 326 |
| Friesland | hoekwoning | 10,5% | 51,5% | 387 |
| Overijssel | appartement | 10,5% | 52,0% | 848 |
| Groningen | 2-onder-1-kap | 10,9% | 53,3% | 415 |
Betrouwbaarheidsscore
Wat de score betekent
Naast de afwijking achteraf geven wij bij elke waardering vooraf een betrouwbaarheidsscore van 0 tot 100.
Hoog (75–100)
Veel recente, vergelijkbare verkopen en volledige kenmerken. Smalle bandbreedte.
Gemiddeld (50–74)
Voldoende data, maar minder referenties of een minder gangbare woning. Bredere bandbreedte.
Laag (0–49)
Weinig vergelijkbare verkopen of afwijkende kenmerken. Gebruik de waarde als ruwe indicatie.
In de backtest controleren wij ook of de score klopt: woningen met een hoge score horen gemiddeld een kleinere afwijking te hebben. Probeer de Waardecheck.